QA Roadmap

Що таке PLLUG QA Roadmap?

PLLUG QA (Manual) напрям створений для допомоги структурувати та охопити основні аспекти у тестуванні. Перша частина курсу є теоретичною, яка покриває на нашу думку найважливіші теми. Інформація буде підкріплюватися прикладами застосування на практиці, домашніми завданнями та роботою в групах. Теми, які не буде охоплено під час занять, будуть включені на самостійне опрацювання.

Друга частина курсу націлена на використання інструментів для тестуванні API, баз даних, веб та мобільних додатків. Допоможе зрозуміти більше, що ж робити на практиці і як тестувати різні проекти в залежності від платформи та призначення. Оскільки це формат воркшопів, бажано мати з собою ноутбук та мобільний телефон (iOS або Androiod).

Як взяти участь?

Ми збираємося кожного вівторка на 19:00. Локація: Конференц зал у підвальному поверсі будівлі, Пасічна 93б. Cлідкуйте за реєстрацію на заняття та можливими змінами на сторінці Eventbright: http://pllug.eventbrite.com/, а також на сторінці Facebook, де ми публікуємо усі новини: https://www.facebook.com/PLLUGcommunity**

Список тем

Тематика зібрання
1Перше зібрання. Знайомство. Introduction to Testing. Project Roles. SDLC
2Requirements analysis. Test/Project documentation.
3Types of Testing. Functional/Non-functional. White/Gray/Black-box testing
4Test design techniques.
5Revision theory.
6Bug. Bug report. Bug tracking systems.
7Project work (working in groups).
8WEB application testing (Browser Developer Tools).
9API testing (Postman). HTTP Methods. HTTP Status Codes.
10Mobile application testing (Android/iOS).
11Database. Relational/Non-relational (MySQL/MongoDB). SQL Basics.
12Graduation. My first job as QA Engineer. How to start?

Матеріали

Часті Питання (ЧаП)

Відповіді на загальні питання стосовно PLLUG Roadmaps дивіться тут: PLLUG Roadmaps

Що я буду вміти після проходження PLLUG QA (Manual) Roadmap?

Все в першу чергу залежить індивідуально від кожного (вчитися самостійно, виконувати домашні завдання та відвідувати заняття). Є багато ресурів он-лайн, які пропонують ще більше інформації. PLLUG QA це допомога ці знання структурувати, обговорити запитання, що цікавлять та відчути себе частиною команди.

Знання основних аспектів теорії тестування:

SDLC, Requirements analysis. Test/Project documentation.Types of Testing. Functional/Non-functional. White/Gray/Black-box testing, Test design techniques. Bug. Bug report. Bug tracking systems.

Володіти базовими знаннями та практичними навичками:

HTTP, API Testing (Postman), SQL, types of databases, web app testing (using Browser DevTools), mobile app testing (iOS/android).

Що потрібно буде робити на заняттях?

Активно слухати, не зазубрювати теорію, a старатися зрозуміти, не боятися ставити запитання під час заняття чи у відповідному каналі комунікації. Під час revision theory заняття повторюватимемо пройдений матеріал. На другій частині Roadmap паралельно з викладачем використовувати власні ноутбуки для написання SQL запитів, тестування API, веб та мобільних додатків.

Як буде проходити навчання?

Перша частина навчання проходитиме у форматі презентацій, питання-відповіді, робота в групах. Презентації, додаткові метеріали для самостійного вивчення та домашні завдання будуть доступні у відповідному каналі комунікації. Домашні завдання: будемо вчитися та писати test cases, checklists, bug reports, складати вимоги до продукту, аналізувати вимоги та шукати баги в документації. Робити домашні завдання потрібно, навіть якщо невпевнені, що робите правильно (так як все буде перевірено викладачами та зможете отримаєте зворотній фідбек). Задіювати різні типи тестування та дизайн техніки не лише на веб чи мобільних додатках, а й на предметах побуту. Друга частина буде у форматі воркшопів.

Чи потрібно брати ноутбук?

Оскільки перша частина буде переважно теоретичною, тому наявність ноутбука необов’язкова. Друга частина курсу передбачатиме формат воркшопів, тому звісно, що присутність ноутбуків та телефонів для тестування буде лише перевагою. Якщо ж у вас не має такої можливості, то зможете спостерігати за розшареним екраном викладача на проекторі.

Скільки часу триватиме навчання?

PLLUG QA (Manual) Roadmap розрахований на 12 занять, тривалість приблизно 3 місяці, вівторок- 1 раз на тиждень. Заключне заняття відбудеться 24 грудня.

Як довго триває одне зібрання?

Одне зібрання триватиме 1.5 год, з 19:00-20:30.